KERET Koalíció

Keret Koalíció

A szexuális erőszak áldozatai számára segítséget nyújtó KERET Koalíció  („Koalíció a szexuális Erőszak Ellen a túlélőkért”) 2010-ben alakult meg magyarországi civil jogvédő szervezetek összefogásával. A Koalíció tagjai: Amnesty International Magyarország, MONA Alapítvány, NANE Egyesület, Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség, PATENT Egyesület, valamint támogató partnerünk a Stop-Férfierőszak Projekt.

Segélyvonal a szexuális erőszak áldozatai részére: 06-40-630-006 (kék szám)

hétfő: 10–14,  szerda: 14–18, péntek: 10–14 óráig

Itt érhető el a KERET Koalíció blogja.

2010. 11. 26. Nők mint az erőszak áldozatai a médiában – pódiumbeszélgetés, ELTE

Civil szervezetek munkatársaivalamint  a nyomtatott és az elektronikus médiában dolgozó újságírók beszélgettek
• az áldozathibáztatásról,
• a nők elleni erőszak romanticizálásának jelenségéről,
 a médiában megjelenített-megszólaltatott áldozatok védelméről,
 a nők elleni erőszak hiteles megjelenítésének igényéről.

A KERET Koalíció kiadványai

Nők mint az erőszak áldozatai a médiában – esettanulmányok

A nők elleni erőszakkal foglalkozó híradások “Tízparancsolata”

Hogyan írjunk a szexuális erőszakról?

MÓDSZERTANI AJÁNLÁSOK A SZEXUÁLIS ERŐSZAK ÁLDOZATAIVAL FOGLALKOZÓ SZAKEMBEREK SZÁMÁRA

SZEXUÁLIS ERŐSZAK: INFORMÁCIÓK ÁLDOZATOKNAK, TÚLÉLŐKNEK ÉS SEGÍTŐIKNEK

Részben a KERET Koalíció programja keretében készült el a NANE – Patent:  Szakmai módszertani útmutató a  párkapcsolati erőszak elleni hatékony fellépésre (A kötet a Nők Joga honlapon több más hasznos szakmai anyag között találató.)

Vissza az oldal elejére

Comments are closed.