Valter megőrizte fehér inget, és bukása után a Giro egyik legnagyobb esélye esett

Valter Attila negyedik hely a Giro d’Italia országúti kerékpárversenyen, amelynek harmadik szakasza Caleb Ewan nyerte. Valter és Dina Márton a győztessel egy időben ért célba, Alessandro De Marchi és megtartja első helyét a komplexumban.

A nap drámája az volt, hogy van esély a végső győzelemre is Mikel Landa egy 4,5 mérföldes óriás a cél előtt elesett, feladta a versenyt, miután a mentők a baleset helyszínére vitték.

Szerdán Modena és Cattolica között egy sík szakasz várta a mezőnyt a sprinterek javára. Ebben a szakaszban sikerült először viselnie a Grand Tour jellegzetes magyar kerékpáros mezét: Valter, aki a rajt előtt még az ötödik helyen állt az összetettben, 177 kilométert vágott a fehér mezben a legjobb 25 év alatti kerékpáros számára. éves.

A várakozásoknak megfelelően a sprintfutó eldöntötte azt a szakaszt, amelyen a motoros, Lotto Soudal Ewan bizonyult a leggyorsabbnak, 4:07:01 alatt teljesítette a távot, valamint a mezőnyt is, az olasz motorosokkal a második és a harmadik helyen, Giacomo Nizzolo, és Elia Viviani. Valter a verseny hivatalos jegyzőkönyvében a 78., Dina a 136. lett, de első

javítva egy helyet, máris a negyedik helyet foglalja el, miközben továbbra is 25 év alatt vezet.

Dina hátránya nem változott Mar Marchi vezetésével szemben, két helyet mászva.

5. szakasz: Modena-Cattolica, 177 km