Valter Attila megúszta az esést, és továbbra is a Giro d’Italia-ról álmodozik

A Giro d’Italia szombaton a Foggia-Guardia Sanframondi közötti 170 km-es szakaszon folytatódott. Osztályozása szerint nem sok minden történt egy átlagos hegyi szakasz első hetven kilométerén. A táv második felében megpróbáltak elmenekülni, de csak azok a versenyzők, akik nem veszélyeztették az első helyet a magyar komplexumban Valter Attila.

A főpályával érkezve a Groupama-FDJ kerékpáros a 29. helyen zárta a szakaszt, de sok szerencsét igényelt. Az alábbi videó két vetélytársát mutatja, ahogy az utolsó emelkedőn közvetlenül mellette zuhan. Reflexív mozdulattal Valteri egy pillanat alatt megszabadult attól, hogy rózsaszín pólója szürke aszfalt.

Szerencsére azonban két keréken maradt, így Valter végül megtartotta 11 másodperces előnyét az összetettben. A jelenet a debütáló Giro, francia Victor Lafay (Cofidis) nyert. Magyar Dina Márton a 118. helyen végzett.

Giro d’Italia, 8. szakasz

1. Victor Lafay (francia, Cofidis) 16:06:47
2. Francesco Gavazzi (olasz, Eolo-Kometa kerékpáros csapat) 36 másodperces hátrány
3. Nikias Arndt (német, DSM csapat) 37 mp. H.
4. Nelson Oliveira (portugál, Movistar csapat) 41 mp. H.