Szenvedett a válogatott győzelemért San Marinóban

Két büntetőt szerzett, az egyiket kihagyta a magyar labdarúgó-válogatott, amely végül 3–0-ra talált San Marinóban Szalai Ádám, Sallai Roland és Nikolics Nemanja góljaival a vb-selejtező 2. fordulójában.

Hét helyet cserélt a lengyelek elleni csütörtöki mérkőzéshez képest Marco Rossi szövetségi kapitány: védekezésben Orbán Willi és Szalai Attilamíg a sztrájkvonalon Sallai Roland és a csapat kapitánya Szalai Ádám megtartotta a helyét.

A mérkőzés lassú futással kezdődött San Marino védő hiányában, Manuel Battistini hülye szabálytalanság Salai ellen, aki tudja, meddig maradtunk volna gól nélkül.

Így Szalai Ádám megköszönte a lehetőséget és átvette a vezetést (0-1).

Előnyünk a 20. percben növekedhetett, Sallai 18 méteres szabadrúgása a vonal falába ugrott Filippo Fabbri tapsolt a kezével, ez is büntetés volt. Ezúttal Sallai csinálta, de a jobb alsó sarokba dobta Elia Benedettini ujjbegyeivel a sarokba taszította a labdát.

A félidő második felében Szalai Ádám gólt szerzett, de a játékvezető lesből törölte. Bár a magyarok 78 százaléka birtokolta a labdát, a szünet előtt voltak olyan pillanatok, amikor a magyarok játszhattak egy kicsit.

A szünetben Rossi elhozta Nikolics Nemanja és Kalmár Zsolt, de ez nem sokat segített: bár birtokoltuk a labdát, egyetlen erősségük sem tudott kiemelkedni egy ilyen zsúfolt ellenféllel szemben, aki életért és halálért küzdött 16-ban.

Egészen a 71. percig, amikor megtört a jég, Botka Endre az ívelt labdán a kapus gyengén mozgott, Sallai pedig öt méterről a hálóba ment (0-2).

A végéig újabb büntetést szabtak ki – mondta Nikolics Nemanja harcolt és lelőtte (0-3).

A kötelező győzelem megvolt, jöhet a keddi akció Andorrában.

A másik csoportmérkőzésen Lengyelország 3-0-ra legyőzte Andorrát.