Szalai Adams hatalmas csatában nyerte a kiesési versenyt

Történelme során először nyert a Mainz csapata egy kölni Bundesliga-mérkőzést, két hellyel a kieséses zóna fölött.

A vendégek megszerezték a vezetést a mérkőzés 11. percében Jean-Paul Boëtius góllal a 43. percben Ondrej Duda tizenegyesből egyenlített (1-1).

A második félidő elején Jonathan Burkardt sérült a helyén Szalai Ádám bent maradt. A magyarok azonban átvették a vezetést Eljesz Szkiri keresztül (2-1). Négy perccel később Karim Onisiwo holtversenyben (2-2), és az eredmény látszólag nem változott.

Aztán a 91. percben a luxemburgi válogatott Leandro Barreiro gyönyörű lövése a bal alsó sarokba csúszott, Mainz 3-2-es győzelemmel ötre növelte veretlenségét, és most a 14. helyen áll.