Súlyos védekezési hibák után az MU elvérzett az FA-kupában

Harminckilenc év után először jutott a Leicester City az FA-kupa elődöntőjébe, 3-1-re megnyerve a negyeddöntőt a Manchester United ellen.

A Leicester hatalmas UM hiba után átvette a vezetést, Fred szörnyű útlevél Iheanacho akkor hallgatott Henderson becsapta a kapust is.

Unitednek volt egy másik válasza, Pogba beadás után Van de Beek a labda átlépése volt a kulcs és Csalitos befejezte az akciót. A 19 éves Greenwood a tavalyi szezon kezdete óta minden sorozatban 22 gólt szerzett, ezzel vezető szerepet tölt be a felső ligában szereplő tizenévesek között.

A második félidő elején Tielemans pontos lövése ismét közelebb helyezte Leicestert az elődöntőig,

aztán Iheanacho kihasználta az újabb MU hibát, ezúttal szabadrúgással megfeledkeztek róla.

Az MU 2020 januárja óta először veszített idegenbeli mérkőzést egy angol ellenféllel szemben, és Leicesternek hat és fél év várakozás után sikerült újra legyőznie a Unitedet, mielőtt 2014 szeptemberében sikerrel járt, majd 5–3 lett a vége. Leicester edző, Brendan Rodgers 100. alkalommal ült a csapat kispadján, és 53. sikere volt.