Solskjaer nyilatkozata gondosan vezette a roma nyomdászokat

A Manchester United lesz Róma ellenfele az Európa Liga elődöntőjében és az angol csapat edzője, Ole Gunnar Solskjaer felgyújtotta a roma szurkolókat, amikor nyilatkozatot tett az olasz csapatról.

Nem tudok eléggé a Romáról, és még nem láttam őket játszani, de tudom, hogy két minőségi meccsük volt a negyeddöntőben az Ajax ellen

Solskjaer szerint ez elegendő volt az öntörvényű roma nyomdák számára.

A csapat edzőközpontjában a norvég edző portréjának fényképe volt feltüntetve: “Győződjön meg róla, hogy emlékszik ránk!”

Ha a roma játékosok ugyanolyan határozottak, mint rajongóik, akkor a csapatnak lehetősége lesz megtörni négymeccses győzelmi sorozatukat.

A két csapat 2007 óta hétszer játszott egymással, és ezeknek az összecsapásoknak csak egy zárult le sikeresen Romániában, köztük tizennégy évvel ezelőtt, amikor 2–1-re nyertek a párharc első mérkőzésén a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Francesco Totti.

Az olasz öröm akkor nem tartott sokáig, mert hat nappal később a harcot 7-1-re elveszítette Old Traffordon a rómaiak, amelyek azóta történelmük egyik legsúlyosabb vereségét jelentették.

A többi elődöntőben a spanyol Villarreal találkozik az angol arzenállal. Mindkét csütörtöki mérkőzés 21:00 órakor kezdődik.