Solskjaer megtartaná csatárát, de ez nem lesz könnyű

Az argentin újság szerint Edinson Cavani nagyon közel áll ahhoz, hogy ezen a nyáron elbúcsúzzon a Manchester Unitedtől, és karrierjét a Boca Juniorsnál folytassa.

A 34 éves uruguayi válogatott csatár, 118-szor 2007 óta futballozik Európában, miután Palarmo, a Napoli és a PSG tavaly októberben aláírt jelenlegi angol klubjával.

Nem ismert, mennyire érzi jól magát, mindenesetre az apja a hónap elején azt állította, hogy fia boldogtalan Angliában, és vissza akar térni Dél-Amerikába, hogy közelebb kerüljön családjához.

Cavani ebben a szezonban 25 mérkőzésen lépett pályára a Manchesterben, köztük 18-on a Premier League-ben, ahol már hat gólt szerzett. Szerződése nyárig tart, de a hírek azt mutatják, hogy a Boca Juniors annyira magabiztos az érkezésében, hogy már helyet foglal neki.

Az Infobae.com ezt megerősítette a következő hetekben Kolumbiában Jorman Campuzano megszerezheti az argentin állampolgárságot, felszabadítva egy külföldi játékos számára fenntartott helyet.

Az argentin klubban, Campuzano közelében szintén kolumbiai Edwin Cardona és Sebastián Villa, valamint a perui Carlos Zambrano légiósnak tartja magát.
A portál szerint Juan Roman Riquelme, Boca alelnök, közvetlen kapcsolatban áll Cavanival.

azonban Ole Gunnar Solskjaer továbbra is abban reménykedik, hogy meg tudja győzni csatárát, hogy maradjon még egy szezonban.

Erről nem tudok nyilatkozni, csak annyit mondhatok, hogy nagyon elégedettek vagyunk Edinson-nal. Minden nap bemutatja professzionalizmusát.

Tudtam, hogy nem játszik minden meccsen, de a szezon végére reméljük, hogy minél több gólt szerezünk, és mentalitásával segítjük a fiatal játékosokat. Akkor meghozza a döntését “- mondta a norvég menedzser.