Slavia folytatta pazar sorozatát az Arsenal ellen is

Az Arsenal veretlenségi sorozata a cseh csapatok ellen nem szakadt meg, a londoniak sem jöttek ki a kilencedik ilyen mérkőzésen, de ezúttal csak 1–1-re végeztek a Slavia Praha ellen az Európai Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A hazaiak átkozódni fognak a meccs 84. percében, amikor csapata vezetett Nicolas Pépé aki révén sikeres volt egy gyors kontra végén (1-0).

A csehek a 94. percben nem adták fel egy szöglet után Tomas Holes kiegyensúlyozott a fejjel (1-1).

Ez azt jelenti, hogy az ötödik egymást követő meccsen nem hagyták el brit riválisukat, először az angol Leicester várostól (0-0, 2-0), majd a skót Rangertől (1-1, 2 -0) búcsúztak.

A Slavia december 10. óta nem vereséget szenvedett tétmérkőzésen, azóta a 22 meccsből 16-ot megnyert és hatszor döntetlent játszott.

A Manchester United a Granada vendégeként is 2-0-ra nyert korlátozott játékkal, a Dinamo Zagreb otthon büntetőt kapott a Villarrealtól.

Jobb fordulattal jött ki az Ajax – AS Roma csata is, amely sikeres mérkőzés volt a negyeddöntőben.