Sergio Agüero a szezon végén elhagyja a Manchester Cityt

A Manchester City hivatalos honlapján bejelentette, hogy a szezon végén távozik Sergio Agüero.

Az argentin csatár 2011 óta erősödik Pep Guardiola csapata azóta 384 mérkőzésen 257 lövést szerzett, beleértve az egyesület történetének első bajnoki címét a Premier League korszakában. Ezt a QPR számára lőtte 2012 utolsó fordulójában, a hosszabbítás utolsó pillanataiban. Agüero eddig négy bajnoki címet, öt bajnoki címet és FA-kupát nyert a City-vel.

Chelsea in trophies, champions league,…”/>

Agüero a PL történelmének legjobb külföldi gólszerzője, amelyről a klub bejelentette David Silva és Vincent Kompany Ez.

Ami Agüero jövőjét illeti, az elmúlt hetekben több spanyol újság arról írt, hogy a Barcelona felveszi a 32 éves csatárt. Ezzel kapcsolatban a csatár csak azt mondta, még a City játékosa is. Nyáron azonban Agüero következő csapatának problémája kerül terítékre.