Salzburgban nőtt fel egy másik sztárcsatár, aki drágább lehet, mint Haaland

A salzburgi futballcsapat újabb nagy átigazolásra készülhet.

A Sturm Graz, a csapat támadója elleni bajnokságban Patson Daka mindössze 11 perc alatt mesterhármast ért el, 19 meccsen 23 góllal.

A zambiai csatár piaci értéke így húszmillió euróra nőtt, ugyanannyit fizetett a Borussia Dortmund Erling Braut Haaland számára az osztrák klubnál.

Minden nap fejlődni akar, benne van a mentalitás, hogy csúcsjátékos. Valószínűleg nyáron távozik, bármelyik nagy klub jól járna vele. Biztosan velünk lesz még tíz meccsen

– mondta a csapat vezetőedzője, Jesse Marsch.

Daka, aki amúgy is kihagyott egy büntetőt a meccsen, a Der Standard szerint volt az egyetlen elfoglalt afrikai csatár a meccs után. Az újság szerint ebben rejlik az ereje, és Marsch szerint mindig javítani akar. Az európai csúcsklubok pénztárcát készíthetnek, alig húszmillió alatt az üzletet.