Puhl Sándor meghalt Rangadó

65 éves korában hunyt el Puhl Sándor.

Az egykori játékvezető Miskolcon született, és 15 évesen letette a labdarúgó játékvezetői vizsgát. 1978-ban lett az NB III tagja, 1982-ben debütált az NB2-ben. Első last-minute meccse egy 1984-es Vasas-Csepel volt.

A Magyar Labdarúgó-szövetség játékvezető bizottsága nemzetközi játékvezetőként 140 NB I-es mérkőzést mutatott be a háta mögött, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) az 1988-as nemzetközi keretrendszerben nyilvántartásba veszi Puhlt, amely angolul és németül is beszélt – írja a Focibiro.hu .

Az 1991-es ifjúsági világbajnokságon játszott, majd füttyentett az UEFA-kupa 1993-as döntőjének első mérkőzésén, amelyen a Juventus 3-1-re nyert a Dortmund otthonában.

Összesen négy mérkőzést vezetett az 1994-es világbajnokságig, beleértve a döntőt, amelyet Brazília büntetőkkel nyert Olaszország ellen. 1997-ben ismét a döntőbe jutott, a Dortmund és a Juventus találkozójával a BL-döntőben, és ezúttal a német csapat örült 3-1-re.

2000-ben vezette utolsó korszerű mérkőzését, elbúcsúzva az Üllői úttól, ahol a Fradi üdvözölte a Haladást. Összesen 226 korszerű mérkőzést vezetett (további 117 alkalommal volt asszisztens az NB I-ben), amelyeken 666 sárga lapot osztott ki és 28 játékost adott ki.

Utolsó mérkőzésére a nemzetközi porondon 2000. november 15-én került sor, amikor Olaszország Gennaro Gattuso első és egyetlen nemzeti góljával 1-0-ra nyert Anglia ellen.

Kétszer megnyerte az év játékvezetőjét otthon (1992, 1995), a futballstatisztikával foglalkozó IFFHS-t pedig Puhl négyszer választotta a világ legjobb játékvezetőjének, aki Eger és Em andd díszpolgára volt.

2002 és 2007 között a FIFA Döntőbizottságának tagja, 2010-től pedig az MLSZ Döntőbizottságának alelnöke volt. A Sport TV megalakulása óta rendelkezik kommentátorral.

Ezer és ezer meccs, ezer és ezer stúdióbeszélgetés elemzése, pontosan abban a különleges, utánozhatatlan stílusban, miközben ő minden meccsen fütyült. Ahogyan csak az ösztönös géniuszok formálhatják vagy egyszerűen megmutathatják a világ egy szeletét

– A Sport TV búcsúzott Puhl Sándortól. A játékvezető halottnak tekinti az MLSZ-t.