Négy forduló már elhagyta a bajnokságot, amikor azt mondták, hogy egy másik csapatot is be kell vonni

Az FC Noah Jurmala egy hónappal a szezon kezdete után csatlakozhat a lett labdarúgó-bajnoksághoz.

A csapat tavaly megnyerte a másodosztályt, amikor a Lokomotiv Daugavpils, majd új tulajdonosa Jurmalába költöztette a klubot, így az egyesület nem engedte, hogy az élvonalban induljon.

Az egyesület márciusban fellebbezést nyújtott be a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS), amely csütörtökön ideiglenes határozattal elrendelte az egyesületet, hogy az FC Noah Jurmalát az első osztályba sorolja. A CAS egy későbbi meghallgatáson ismét foglalkozik a kérdéssel.

Március 13-án az élvonalból indult, nyolc csapattal, és eddig négy fordulót játszott.