Milák újabb aranyat nyert országos rekorddal

Milák Kristóf országos csúccsal, Tokió A-szintű idővel 100 méteres gyors győzelmet aratott az országos kvalifikációs olimpiai bajnokság pénteki döntőjében.

Bár a vég az eddigi rekord, Németh Nándor a legjobb idővel (48,11) várt, amely csak három évszázaddal volt az országos csúcsától (48,08), de végül Milák – aki minden idők ötödik úszója volt 200 méter pillangón és a második legjobb idő a döntőben – fantasztikus hajával eltalálta, 48,00 másodperc teljesítéssel.

“Tisztában voltam vele, hogy az úszási sebességem jobb, mint bárki, ami azt jelenti, hogy nagyon jól kell koncentrálnom a rajtra és a körre, hogy jól menjek. Tehát most mondom először, hogy jó volt, bár kívülről nem láttam magam úszni … 48.00 – Kicsit csalódott vagyok, mert jobban akartam úszni, első akartam lenni Magyarul százszor gyors úszás 47-től kezdve! “Az egyesület nyilatkozatát idézték.

A budapesti Honvéd SE 21 éves világbajnoka így 77 évszázadon át faragta a legjobb egyént, és rögtön az első helyen állt a magyar rangsorban, így Szabó Szebasztián a jelenlegi helyzet függvényében továbbra is az olimpiát követi ebben a kérdésben, ahol a két legjobb A szint indulhatott.

A pénteki eredmények

férfiak:

400 m vegyesen:
1. David FTC (FTC) 4: 13.57 perc
2. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 4: 14.70
3. Sós Dániel (Vasas SC) 4: 16,91

200 m mellkas:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2: 13.05 perc
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2: 14.04
3. Török Dominik Mark (FTC) 2: 15.04

100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapest Honvéd SE) 48,00 másodperc
2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.17
3. Szabaszti Szabó (Győri Úszó SE) 49,08

200 m hátra:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1: 57.90 perc
2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 1: 59.20
3. Jászó Ádám (Pécsi Sport Nonprof.) 1: 59,76

4 × 100 m gyors váltás:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Sződi Zsolt, Pap Bálint, Németh Nándor) 3: 20.54 perc
2. Győri úszó SE 3: 22,32
3. Egri Úszó Klub 3: 27.03

nők:

400 m vegyesen:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 4: 42,25 perc
2. Mihályvári-Farkas Victoria (FTC) 4: 48.93
3. Lul Csulák (Érdi Vizisport Kft.) 4: 50.46

200 m mellkas:
1. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2: 28,19 perc
2. Kalmár Alíz (Szombathelyi SK SI) 2: 31.49
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2: 31,85

100 m gyors:
1. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55,56 másodperc
2. Senánszky Petra (Debreceni Sportc. SI) 55,68
3. Ugrai Panna (HÓD úszó SE) 55,93

200 m hátra:
1. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 2: 08.81 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 2: 10.03
3. Nyirádi Réka (UTE) 2: 11.16

4 × 100 m gyors váltás:
1. Győri Úszó SE (Pózvai Kiara, Kovács Réna, Safrankó Sára, Sebestyén Dalma) 3: 47.99 perc
2. Szegedi Úszó Egyesület 3: 49.09
Hó 3 úszó SE 3: 51.12

4 × 100 m vegyes sebességváltó:
1. BVSC-Zugló (Nahalka Regina, Takács Tamás, Cseh László, Elekes Tamara) 3: 57.93 perc
2. Budafóka XXII. SE 3: 58,87
3. Győri Úszó SE. 3: 59.48