Milák másik nemzeti csúcsa, Hosszú, a régi érezte

Milák Kristóf Szintén országos csúccsal 100 méter pillangót nyert az országos olimpiai kvalifikációs bajnokság zárásakor. A budapesti Honvéd SE 21 éves klasszisa – aki pénteken magyar rekorddal gyorsan megnyerte a magyar rekordot – ezúttal 50,47 másodperces idővel diadalmaskodott 100 méter pillangón, ezzel túllépve saját 50,62-es idejét. múlt. Utóbbit 2017-ben úszta meg a budapesti világbajnokság döntőjében, ahol ezüstérmet nyert.

Milák – aki minden idők ötödik úszója volt a 200 méter pillangó rajtjánál, a második leggyorsabb idő pedig a döntőben – szombaton még 200 méter gyorson is győzött.

200 gyors győzelem:

Milák Kristóf a magyar szövetség sajtóközleményében elmondta, hogy ideje 2017 után ismét fellépni a 100 méteres pillangón, mivel a világbajnokságon “csak” körülbelül 50,80 és 50,90 másodperces eredményeket produkált, és amely a megfogalmazása, kínosan szegényes.

Január óta komolyan edzek, még nagyon sok a felkészülés, ennél jobb lesz, ebben biztos vagyok. Beugrok az Európa-bajnokságon, kétszáz gyors, négyszáz gyors, Sós Csaba is erre biztatott, de az olimpiai játékok biztonsági program lesz

– Ő mondta.

Katinka hosszú 100 pillangót nyert és biztatóan nyilatkozott a Magyar Úszó Szövetség közleménye szerint:

Először éreztem igazán a régi énemet száz pillangón.

Ma is úgy tűnik, hogy mit akarok – folytatom a munkát, nem aggódom, mert ez egy teljesen más helyzet, új és egyáltalán nem érzem azt, hogy komolyan hátrányos helyzetbe kerültem volna magam előtt. A média pánikba esik, úszik, és az időmérő méri az időt “- mondta a háromszoros olimpiai bajnok.

Az egyesület nyilatkozatából azt is megtudhatja, hogy bár a férfiak számára nem voltak meglepetések, a nők terén:

• Gyula Látod Laurát 200 gyors találat,
  • de főleg Mihályvári-Farkas Viktor 1500-as elsősége kissé váratlan, az előbbi egyértelműen uralja a távolságokat, de azért küzd, hogy felismerje ezt az ob-n. Ajna kés előtt.

Sós Csaba a szövetségi kapitány az M4 Sportnak elmondta, az országos bajnokságban látottak alapján úgy döntött, hogy megteszi

a férfiak elhalasztják az olimpiai csapat bejelentését a budapesti Európa-bajnokság végéig, mind 200 méter gyors, mind 200 méter vegyesen,

a két veterán számára, Kozma Dominik és Cseh László – amelyeket régi korukban védettek volna – jelenleg nincsenek jó hatalmi állapotban.

4 × 100 m vegyes szerszámok:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3: 38.04 perc
2. Győri Float SE 3: 43,78
3. Vasas SC 3: 45.45