Miért árasztja el a lyoni akadémiát a tehetség?

Az Olympique Lyonnais Európa egyik legtermékenyebb tehetségklubja. Az ott nevelkedett labdarúgók közül sokan a kontinens legrangosabb csapataiban játszanak, és eladásuk komoly előnnyel járt az oktatási egyesület számára. Körbejártuk azt, ami a kivételes teljesítmény mögött áll.

Amikor 2017 nyarán vezetni a Lyoni Akadémiát Jean Franciois Vulliez átvette, néhány dokumentumnál kicsit többet örökölt. Elődje a Gérard Bonneau volt az, aki 2003 óta vezette az egyesületet és tehetségeket is Ludovic Giuly, Frédéric Kanouté, Sidney Govou, Hatem Ben Arfa, Clement Grenier, Maxime Gonalons, Rachid Ghezzal, Houssem Aouar, Nabil Fékir, Loic Rémy megszállottság, rögeszme Anthony Martial.

Negyven év tudást halmoztunk fel, amelyet kézművesek módján adunk át egymásnak

Vulliez emlékszik arra a pillanatra, amikor átvette. “A kultúra az emberek között van, sok éven át érlelődtünk” – mondta Bonneau távozásakor.