Meghalt VIII. Hennes, Köln kabala

Tizennégy évesen hunyt el VIII. Hennes, az 1 FC Köln futballcsapat kabalafigurája.

A klub hivatalos közleménye szerint a 2008 és 2019 között szolgálatot teljesítő állat olyan rossz egészségi állapotban volt, hogy kedden altatták.

Az állat 2014 óta él a kölni állatkertben, bár fiatalítás közben kétszer is kiesett a csapat, de a 2017–18-as szezonban bekerülhetett az Európa Ligába.

A klub kecskebetegsége 1951-ben kezdődött, amikor a csapat stadionjában felállítottak egy cirkuszi sátrat az Aachener Strasse-n, de egy villanáslázas állatot vizelett meg az akkori edző. Hennes Weisweiler az ING. A nézők azonban 1953-ban élvezték a mulatságot Franz Kremer hivatalosan a klub elnöke avatta fel a klub szimbólumaként.

2019-től IX. Hennes a hivatalos kabala.