Martin Fucsovicsnak nincs orosz nemezisa

Fucsovics Márton az orosz is negyedével szakadt le Andrej Rublevtől.

A magyar játékos márciusban már háromszor lemaradt, ellenfele a rotterdami döntőt és a dubaji negyeddöntőt nyerte, Fucsovics pedig a dohai negyeddöntőben visszalépett. A miami keménylabdatornán Nyíregyháza volt akkor a győztes a nyitó fordulóban Thanasi Kokkinakist megverte a negyeddöntőig.

A floridai összecsapás során Fuchovich kétszer is elvesztette munkáját, ahonnan soha nem tért vissza. A második szettben a magyar játékos 1: 0-nál ért a töréspontig, de Rubljov egy zsinórra adott pofonnal blokkolta, és azonnal átvette az ellenfél szolgálatát. Hamarosan 1: 5 állt az eredményjelzőn, és az orosz alig zavarva nem hagyta a játékot a kezében.

Miami nem hozott szerencsét Babos Timos számára és a negyedik helyen sem emelik ki a magyar játékost Veronica Kugyermetovával A csapat vereséget szenvedett a női páros döntőjében Caroline Garcia, Nadia Podoroska a kettős ellen.

Eredmény – Miami teniszverseny, 3. forduló (16.)

Andrej Rubljov (rus, 4.) – Fucsovics Márton (29) 6: 2, 6: 1