Marco Rossi rossz híreket kapott a hétvégén

Rossz híreket kapott két légiójáról is Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, de továbbra sincs ok a pánikra.

Amint arról szombaton beszámoltam, Holender Filip, A Partizan középpályása megsebesítette Backát. Jó hír, hogy az elsődleges vizsgálatok szerint nincsenek súlyos sérülések, és várhatóan a játékos szakmai vezetésre számíthat az április 7-i ranglistán, a Crvena zvezdában.

“A Partizan összes rajongója örülhet: Holender nem sérült meg súlyosan. Filipnek néhány napig szünetet kell tartania az előírt terápiával “- jelentette be a klub a Twitteren.

A Magyar Labdarúgó Szövetség a Twitteren azt is megírta, hogy a játékost több orvosi vizsgálatnak vetik alá, amelynek eredménye meghatározza, hogy bekerülhet-e a válogatottba.

A svájci bajnokság 26. fordulójában a Lugano 2-1-re legyőzte a Bázelt, és a rivális előtt már a harmadik helyen áll a bajnokságban. A csapat magyar védője, Kecskés Ákos sérülés miatt a szünetben őt is le kellett cserélni, helyére a portugál lépett Asumah Abubakar gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A klub és a svájci újság még nem közölte, mennyire súlyos a sérülés.

A magyar válogatott csütörtökön, vasárnap San Marinóban és március 31-én Andorrában kezdi meg világbajnoki selejtezőjét hazai pályán Lengyelország ellen.

Magyarország válogatottja

Portások: Dibusz Dénes (FTC), Gulácsi Péter (RB Leipzig), Tóth Balázs (Puskás Academia)
Védők: Botka Endre (FTC), Fiola Attila (Fehérvár FCHangya Revelion (Fehérvár), Kecskés Ákos (Lugano), Lang Ádám (Nicosia Omonia), Lovrencsics Gergő (FTC), Willi Orbán (Leipzig RB), Szalah Attila (Fener)
Középpályások: Cseri Tamás (Mezőkövesd), Gazdag Dániel (Budapest Honvéd), Filip Holender (Partizan), Kalmár Zsolt (DAC), Kleinheisler László (Eszék NK), Nagy Ádám (Bristol City), Loic Nego (Fehérvár), Schäfer András (DAC) , David Sigér (FTC)