Marcelo még kedden reggel szavazóbiztos volt, szerda este a BL-döntőben játszhatott

MarceloA Real Madrid labdarúgójának és kollégáinak sikerült Londonba utazniuk a Chelsea elleni Bajnokok Ligája-elődöntő szerdai visszavágójára, miután kedden reggel teljesítették állampolgársági kötelezettségeiket.

A 32 éves brazil játékos 2011 óta spanyol állampolgársággal is rendelkezik, ezért a keddi regionális választásokon véletlenszerűen jelölték a szavazásfelügyeleti bizottság tagjaként. A bizottság tagjai 65 eurót (23 430 forint) kapnak munkájukért.

A Real Madrid követelte, hogy játékosa mentesüljön a Chelsea elleni BL-mérkőzés feladatai alól, de ezt elutasították. Ezért a klubban felkészültek arra, hogy Marcelo csak este, külön repülővel, kísérői után utazzon Londonba.

Ez azonban nem történt meg, mert egy védőt, aki reggel megjelent szavazni La Moraleja külvárosában, néhány perccel később elengedték. A felügyelőbizottság – ahová elővigyázatosságból többen is meghívást kaptak – nélküle működött, így Marcelóra már nincs szüksége.

A két csapat 1-1-re végzett a madridi párharc első felvonásában, így a Chelsea jobb helyzetből várhatja a visszavágót.