Luxemburg sokkolta az íreket, Málta kirabolta a szlovákok egy részét

Története során a luxemburgi labdarúgó-válogatott eddig ötször kiesett Írországból, és 1-0-ra nyert a szombat esti dublini vb-selejtezőn.

A mérkőzés egyetlen gólja a Dinamo Kijev csatára volt, Gerson Rodrigues aki a 23 méteres kapu jobb alsó sarkából lőtt.

A két csapat még ötször találkozott, mindegyik mérkőzést az írek nyerték meg: 1936-ban, barátságos mérkőzésen, 5–1-re, az 1954-es vb-selejtezőkön 4–0 és 1–0, valamint az Európa-bajnokságon 1988 óta. – 2-0-ra és 2-1-re kvalifikált.

Az írek 11 meccsen veretlenek.

Az A csoport második mérkőzésén a portugálok Diogo Jota már két góllal vezetett Belgrádban, azonban a szerbek Aleksandar Mitrovic és Filip Kostic eredményeikkel megmentették a rajongót 2-2-re. A 93. percben Cristiano Ronaldo gólt szerzett, de a játékvezető nem adta meg …

Az A csoportban Szlovákia is közel állt a szégyenhez, Málta továbbra is 2-0-ra vezetett a szünetben, de David Strelec és Milan Skriniar négy perc alatt egyenlített a második félidő elején (2-2).

Az E csoport tabelláján a csehek 1-1-re játszottak Belgiummal.

Világkupa selejtezők, 2. forduló

A csoport:
Írország – Luxemburg 0-1 (0-0)
viselet: Rodrigues (85.)

Szerbia és Portugália 2-2 (0-2)
viselet: Mitrovic (46), Kostic (60) és Jota (11, 36)

Csoport állapota: 1. Szerbia 4 pont / 2 mérkőzés (5-4), 2. Portugália 4/2 (3-2), 3. Luxemburg 3/1, 4. Azerbajdzsán 0/1 (0-1), 5. Írország 0 / 2. (2–4)

Ez a csoport:
Cseh Köztársaság – Belgium 1-1 (0-0)
viselet: Provod (50) és Lukaku (60)

előző:
Fehéroroszország – Észtország 4-2 (1-1)

Csoport állapota: 1. Csehország 4 pont / 2 mérkőzés (7-3), 2. Belgium 4/2 (4-2), 3. Fehéroroszország 3/1, 4. Wales 0/1 (1-3), 5. Észtország 0 / 2 (4–10)

H csoport:
Szlovákia – Málta 2-2 (0-2)
viselet: Strelec (49), Skriniar (53) és Gambin (16), Satariano (20)

előző:
Horvátország – Ciprus 1-0 (1-0)
Oroszország – Szlovénia 2-1 (2-1)

Csoport állapota: 1. Oroszország 6 pont, 2. Szlovénia 3 (2-2), 3. Horvátország 3 (1-1), 4. Szlovákia 2, 5. Ciprus 1 (0-1), 6. Málta 1 (3-5)