Kvalifikáció a világbajnokságra: nem csak az, hogy a lengyelek elleni meccsen többen voltak

Bárki előzetesen elfogadta volna a Lengyelország elleni pontszámot, de a mérkőzés fejlődése miatt sokan hiányt érezhetnek. Elemzésünkben megmutatjuk, hogy miért elég félig tele az üveg.

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtök este debütált Lengyelország ellen a 2022-es világbajnokság első európai selejtezőkörében, 59 percig tartó rendkívül meggyőző játék után a Puskás Arénában 2–0-ra vezetett Marco Rossi a csapat ezután őrült hullámvasútra indult:

• első 60-61. ellenfelünk percek között 54 másodperc alatt egyenlített,
  • azután Orbán Willi visszanyerte vezetését,
  • végül a világsztár egyetlen pillanat alatt 90 percig egyedül maradt, Robert Lewandowski döntetlen, állítsa a végeredményt 3-3-ra.

Elemzésünk során arra a kérdésre próbálunk választ találni, hogy egy fordulóval teli meccs, egy 3-3-as döntetlennel rendelkező pont után félig üres vagy félig tele van az üveg?

igazítás

Marco Rossi A találkozó előtt azt mondta: “Két forgatókönyvre készen állunk, a klasszikusaik mellett négy és három védővel is ülhetünk, Robert Lewandowskira és Piotr Zielinskire különös figyelmet fordítunk. Van egy tervünk, kérdés, hogy sikerül-e a pályán “.

Válogatottunk szövetségi kapitányának fel kellett készülnie további változatokra, mert kollégája, Paulo Sousa ezen a meccsen debütált a kispadon. Tehát Rossi tapogatózott a sötétben, és nem tudta, hogy a portugál edző továbbra is elődje marad, Jerzy Brzeczek Négy védelmi rendszerében vagy két napos kiképzés után három védelem vonalát húzza meg, aminek kedvez.

Sousa csak légiósokat küldött a pályára, és váratlanul lőtt: a rutinnal és a korábban megkezdettel Kamil Glik (Benevento) leshelyzetben van Michal Heliket– állította az angol másodosztályú Barnsley 25 éves légiósa.

sofascore.com

Végül védekezésben maradt a négy védelmi rendszerrel, amely a támadás után annyira megváltozott, hogy a balhátvéd, Arkadiusz Reca (Crotone) -ot a következő sorba léptették elő: Zielinski (SSC Napoli) klasszikus tízes helyzetben mozgott előtte, megnyitva a területet, így az első percektől fogva Reca bátran lépett a helyére a középpályára, és szélső védőként segítette a támadásokat. Ezzel a 3-4-1-2-es formációval a portugál edző ezzel a 3-4-es birtokával megpróbálta megtörni a magyarok dominanciáját a védelemben.

Ennek a levét a 6. percben itták, amikor az első magyar gólnál Fiola Attila gólszerzés után jól belépett a játékba, majd pontos passzal ugratta Sallai Rolandotami üresen hagyta Recát, Bednarek díszes kíséretével elmenekült.

Marco Rossi felkészült a válogatott 25. mérkőzésére, így annyi előnye volt kollégájával szemben, hogy jól kidolgozott alapjátékot tanított a válogatottnak, ami már 2020 őszén is nagyon jól sikerült.

Következésképpen az olasz szakember nem változott, támadásban 3-5-2-es sorral (védekezésben 5-3-2 vagy 5-4-1 volt), valamint a az Izland elleni sikeres harc. Az Európa-bajnokságra való kvalifikáció vagy a Nemzetek Ligája török ​​és szerbek elleni győztes mérkőzéseinek alkalmából.

hu hunpol 26032021

Elemzésünkben a németek elleni U21-es csoportbajnokság szerdai meccse után, amelyet 3-0-ra veszítettünk a tükörben, elmondtuk, hogy Marco Rossinak sikerült megnyerni a bajnokságot a Honvéddal a Fradi és a Videoton előtt, akik előttük álltak a költségvetési fényben – évek előtt,

Nemrégiben sikerült kiküszöbölnie a magyar futball nyilvánvaló hátrányát az országos szinten felsorolt ​​csapatokkal szemben, mert van egy játékkoncepciója, amelyet jól gyakorlott játékrendszerben jelenít meg a pályán.

CSATLAKOZÁS

000 96p2mr

U21-es Európa-bajnokság: német férfiak magyar fiúkkal játszottak

A címben szereplő állítás megalázónak tűnhet, de nem ez a célja. Tisztán objektív ténymegállapítás a magyar – német U21-es Európa-bajnokság (0-3) szerda esti nyitányával kapcsolatban. Itt vannak a kijelentés mögött meghúzódó okok.

Nem volt leküzdhetetlen probléma számára sem, hogy kihagyta egyik kulcsjátékosát, mert a helyén parancsoló futballisták jól ismert, jól megértett, megértett és mindenekelőtt elfogadott feladattal illeszkednek a rendszerbe. Ezúttal

• sebesült Holender Filip helyette A hangya új éve a pályára küldte bal őrként,
  • míg a védelem jobb oldalán Az Adam Lang talán Fiola Attila, aki könnyebben jött a játékba,
  • és sérült is Szoboszlai Dominik eszéki távollétében remek formát mutat Kleinheisler László 532 határozatlan napra jelölték a középpályáig.

A terv 59 percig remekül működött

A magyar válogatott korábbi mérkőzésein kiderült, hogy együttműködőbb a baloldalunkon. Szalai Attila – Holender Filip – Szoboszlai Doninik – Sallai Roland négyen domináltak védekezésből támadásba átmeneteinkben. Ezen együttműködésre támadó taktikák épültek. Ennek következtében Szalai Attila a legtöbb passzal (70-80 felett) vett részt a labda indításában, és a válogatott a bal szélen vezetett támadások nagy részét vezette.

Ezúttal azonban két kulcsjátékos hiányzott, így Rossi Willi Orbánt bízta meg a vezetéssel a középen, míg Fiola megosztotta azt a feladatot, hogy a labdát jobbunk és balunk között hozza, és pályára küldte. Szalai a korábbinál kevesebbet, 47-et passzolt (35 pont, 74 százalékos siker), míg a Fiola 48/43-at, vagyis 90 százalékot produkált.

Ennek eredményeként a mérkőzés során a séma visszatért arra, hogy a Fehérvár játékosa Szalai Ádámot kereste, aki elhagyta az ellenfél védőit és mozgatta őket a labdával, aki vagy azonnal megjátszotta Sallai-t a helyén, vagy visszaadta, Kleinheisler, Nagy Ádám számára, megszállottság, rögeszme Kalmár Zsoltra ezt a feladatot bízta meg. Megpróbálva gyakrabban juttatni jobbra a labdát, válogatottunk a lengyel védőket is magához vonzotta, kiürítve támadóharmadunk bal oldalát, ahol Ant lépett. Ez tovább osztotta a lengyel védők figyelmét.

Fehérvár védőjét gyakran üres kézzel hagyták. A magyar csapat második helyzete, amelynek vége Lovrencsics a kapus kezébe húzva, azonnal egy ilyen helyzet után Ant alakításából alakult ki.

A lengyelek jobban birtokolták a labdát az első félidőben (62 százalék), türelmesen játszottunk, védekezésben pontosan lezártuk a beadásokat Lewandowski és Milik előtt, és mivel a labda után rendkívül gyorsan fejlődtünk, több helyzetet is kialakítottunk első célunk. Eközben a lengyel válogatott kínos futballjával, félkemény passzaival nem repítette elég gyorsan a labdát, és szerencsére ez nem segített támadóan vezetni. Annyira, hogy a 27. percben első hasznos kísérletük Milik feje volt, de a célig is eljutott. Összesen 45 perc alatt újabb próbálkozásuk volt, de nem találtak gólt, ellentétben a négy magyar próbálkozással, amelyek közül az egyiket blokkolták. Szczesnyben (Lovrencsics lőtt), de utat talált a hálóba.

A második félidő 53. percében elért második gólunkban Fiola (ide vagy oda mutatva, a meccs legjobbja) is nagy szerepet játszott, mert a labdában elszenvedett vereségünk után Orbánnal harcolt Lewandowskival, majd azonnal elindította Lovrencsicset a jobb szárnyon. Meg kell jegyezni, hogy az MLSZ statisztikája szerint Szalai Attila (85) után Fiola vállalta a legnagyobb szerepet cselekedeteinkben (78). A mérkőzés során 12 gólpasszt adott, ami meglehetősen nagy szám volt, és 9 meccsből 7-et is megnyert (78%).

Sousa 19-et kérdezett

2: 0-nál Paulo Sousának nem volt más választása, mint 19 kártyát húzni a meccs eléréséért. Az 59. percben lényegében elismerte, hogy nem jött el az egyenlősége, az újonc Helik helyett Glik és Piatek, és Józwiak személyesen még két támadót küldött a pályára. Ugyanakkor egyértelmű 3-4-3 volt az állás. Sajnos odajött hozzá.

Kiválasztásunk hibája volt, hogy nem reagált helyesen erre a változásra, és ez komoly helyzethibákat és zavart okozott.

Védőink nem osztották el jól a hirtelen megnövekedett lengyel támadók számát, aminek köszönhetően 54 másodperc alatt két gólt szereztünk, ráadásul mindkettőt a két lengyel cserejáték egyesítette.

Különösen a második fájdalom. Lovrencsics növelte az előnyét Antya számára 2 – 0. Egy jobb oldali akcióval a feje fölé került. A labda úgy tűnt, hogy a bejutás során kitalálta a labdát, de ezt állítja! Ebben a lengyel csapatban túl korán volt támadó helyzetben, így nem is tért vissza a védekező zónába (bár a félidőben már rúgott), Józwiak jött a helyére, majd egyenlített.

Rossi azonnal reagált, elkapta Antit és Lovrencsicset, helyükre Adam Adam és Loic Nego bent maradt. Felépítésében semmi sem változott, de Fiola Lang Fiola néven vette át Ant baloldali pozícióját.

A sportban az összeomlást általában az követi, hogy egy csapat 54 másodperc alatt 2-0-ra veszít nyerő helyzetben. Dicséri a magyar válogatott alapjátékának stabilitását, a csapat kiváló összetartását, amely ezúttal nem történt meg.

Sőt, érdemes megjegyezni, hogy rövid befolyásolás után megint előbb mertünk védekezni és támadni a győzelemért. Orbán kapujában ismét megjelent a győzelem reménye, amelyet aztán egy újabb helyzethiba – Lewandowskit a meccsen először magára hagytam – és a sztárok világparádéjának megoldása befolyásolta.

összefoglaló

A 60-62. Ábrák kivételével. perc volt, ami Marco Rossi elképzeléseinek többsége volt a pályán, de a bátorság két perces mulasztás miatt elhárult. A lengyel válogatott azonban csak a 19. helyet foglalja el a világranglistán, a világ legjobb formájú csatája, összértéke 282 millió euró, szemben az 59,6 millió magyarral. A Puskás Arena azonban katasztrofálisan mutatkozott meg: A labda birtoklása (37/63 százalék) és a passzok száma (330/600) kivételével minden mérkőzésmutató durván kiegyensúlyozott maradt.

A meccs után Szalai Ádám elmondta:

Próbáljuk meg megoldani ezt a mérkőzést a helyén. Ha valaki a meccs előtt azt mondja, hogy a végeredmény 3-3 lesz, akkor talán kicsit pozitívabban értékelhetem, mint most. Ha 2-0 után azt mondják, hogy hamarosan 2-2 lesz egy perc alatt, akkor nagyon kritikusan mondanám. Tudjuk, honnan jöttek a lengyel játékosok, milyen erőt képviselnek hozzánk képest, azonban azt mondom, hogy ebben a tekintetben most valamivel több volt.

Igazad van, a világranglistáról, a világsztárokkal, a játékosok értékeivel együtt így éreztük magunkat. Azzal a fontos megjegyzéssel, hogy az az üveg nem félig üres, hanem félig tele.