Körmönfont mérkőzésen, de újabb győzelme van az Atléticónál

Nehéz volt, de sikerült megszereznie a vezető Atlético Madridot a spanyol bajnokságban: Diego Simeone csapata a 36. fordulóban 2-1-re legyőzte a Real Sociedad csapatát. Victoria a jó kezdeten alapult, Carrasco és Szíj a magyaroknál az első fél órában kétgólos előnyre tettek szert, és bár azóta a Sociedad irányított, a szépítés túl későn jött.

A győzelem után az Atlético 4 ponttal vezet a Barcelona előtt és 5 ponttal a Real Madrid előtt, de a város riválisa közelebb kerülhet csütörtök este. A statisztikákkal foglalkozó FiveThirtyEight összhangban van a jelenlegi állásponttal

80% esélyt kínál arra, hogy az Atlético Madrid bajnok legyen.

A Real esélye 18%, a Barcelona pedig csak 2 – Messias felülmúlja mindkét madridi csapatot az egymás elleni eredmények szempontjából.

La Liga, 36. forduló

Atlético Madrid – Real Sociedad 2–1 (2–0)