Király Gábor nem fogadta el Petry Zsolt álláspontját

Utána Petry Zsolt a Magyar Nemzet interjújában tett nyilatkozatok miatt elvesztette az állását, a Hertha új kapusedzőt és újabb magyarot keres, Király Gábor személyesen látta a megoldást.

Szerdán azonban King a Nemzeti Sportnak elmondta, hogy bár megkereste a Herthát, nem vállalta a feladatot.

Megvan a legmagasabb kapus képesítés, az UEFA A jogosítványom és ki tudja, azt is tudom, mennyire szívem a Hertha. A kapcsolót azonban nem sikerült ilyen gyorsan megoldani. Szerencsére ezt Berlinben is megértették. Megtiszteltetés, hogy a nevem ismét felvetődött a klubban, de a jelenlegi helyzetben sajnos nem tudtam igent mondani a felkérésre. Minden nap sok a tennivaló a King Sports Egyesülettel és a sportlétesítménnyel, ezt most nem tudtam otthagyni.

A válogatott kapusa 108-szor mondta.

A 45 éves Király Gábor a jelenlegi vezetőedző, Dárdai Pál csapattársaként 1997 és 2004 között a Hertha játékosa volt.