Kihúzta a Fradi egyik kulcsemberét

A második ferences időszakot töltötte Szomália meghosszabbította szerződését, a brazil középpályás a következő szezonban Serhiy Rebrov edző rendelkezésére áll – írta a Fradi.hu portál.

“Szomália hosszú ideje kulcsfontosságú tagja a csapatunknak. Még mindig olyan állapotban van, ahol segíthet elérni céljainkat. Örülök, hogy a jövőben együtt tudok dolgozni. Mindig láthatjuk, hogy emberileg és szakmailag is értékes tagja zenekarunknak.

Ő is meghatározó nemzetközi futballista, és ezt megtapasztaltuk a Bajnokok Ligája csoportmérkőzésein. Jó formában van, bízunk benne, hogy képes lesz megmutatni az eddig látott minőséget és a jövőben is.

– mondta arról a futballistáról, aki 2016-ban és 2020-ban megnyerte a magyar bajnokságot Hajnal Tamás, Az FTC sportmenedzsere.

Szomália először 2011-ben csatlakozott a Ferencvároshoz, 2015-ben pedig a toulouse-i francia csapat bérelte fel. Három francia év után igazolt a szaúd-arábiai Shabab együtteshez, és 2020 januárjában visszatért korábbi sikerei helyszínére.

A 2020–21-es bajnoki idényben eddig 19 mérkőzésen lépett pályára, összesen három gólt szerzett. 11 mérkőzésen lépett pályára a Bajnokok Ligájában.