Kicsinyítette az olasz futballt az atalantai csatában

Zinedine Zidane, A Real Madrid vezetőedzője Luka Modric teljesítményét emelte ki első helyen, miután csapata kedden este 3-1-re legyőzte az Atalantát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében rendezett párharcban, és általában 4-1-re jutott.

“Mindannyian tudjuk, hogy Modric milyen futballista, és bár már 35 éves, nem úgy néz ki a pályán” – mondta Zidane a meccs után, hozzátéve, hogy a horvát válogatott játékos Toni Krosszal amellett, hogy remek munkát végez védekező középpályásként.

Karim Benzema a Real gólja után Sergio Ramos tizenegyesből megduplázta a vezetést a 60. percben, és bár Atalanta legyőzte a kolumbit Luis Muriel fizetett és szépített egy szabadrúgással, egy perccel később Marco Asensio a döntő 3-1 céljával.

Kettős győzelmével a Real Madrid 2018-ban először került be a legjobb nyolc közé a BL-ben.

“Gratulálnunk kell játékosainknak, mert az első perctől az utolsóig kiválóan futballoztak egy olyan csapat ellen, amely fizikailag sokat követel az ellenféltől” – idézték az MTI Zidane-t. Make 1 – 0-t nyert első találkozója után és kedden felül teljesített.

Gian Piero Gasperini, az Atalanta vezetőedzője több pozíciót váltott az első meccshez képest. Például a kapuban ezúttal Marco Sportiello lehetőséget kapott arra, hogy megváltoztassa a körülötte lévő dolgokat.

“Nincs mit megbánnom, hogy megalakítottam a kezdő csapatot” – mondta a menedzser a meccs után. “Nem kerülhettük el a hibákat, ezért gólokat adtunk az ellenfélnek, még akkor is, ha jobb eredményt akartunk elérni. Kár érte. “

Az Atalanta egyetlen gólját szerző Muriel kiemelte a Real Madrid játékosainak nyugalmát, hangsúlyozva, hogy rettenetesen könnyen megszabadultak a nyomástól.

“Játékosként ez elég komoly benyomást tesz rád, mert nagyon nyugodtan sikerült megőrizni a labdát, még akkor is, ha tisztában voltak azzal, hogy ha veszítenek, akkor nagy gondot jelent a párharc második meccsén.

Az olasz futballban nem találkozol ilyen minőségű játékosokkal.