Kevin De Bruyne adatelemzőket vett fel új szerződésének eldöntésére

Kevin De Bruyne 2025-ig meghosszabbította szerződését a Manchester Citynél.

A belga középpályás 2015-től konszolidálja az angol csapatot, amellyel kezdetben 2023-ig érvényes megállapodása volt. A 29 éves futballista azonban nemcsak az érzelmeire hallgatott az új szerződés aláírásakor, hanem a számokra is. Az Athletic jelentése szerint adatelemzői csoportot vett fel, hogy értékelje a City játékát. Mindent figyelembe vettek, különösen De Bruyne szerepét a csapatban. A középpályás egyeztetett a klubbal is, hogy az egyesület mindent megtegyen a Bajnokok Ligája megnyeréséért.

Valójában a belga játékos megvizsgálta a City játékban betöltött szerepét, hogy a klubtól fontosságának megfelelő fizetést kérjen. Ennek eredményeként fizetése 200 000-ről 300 000 fontra nőtt, és tízmillió eurót kapott aláíró pénzként. Valószínűleg érdemes elemzőknek fizetni.