José Mourinhót a Tottenham menesztette

Órákkal azután, hogy a Tottenham Hotspur bejelentette, hogy csatlakoznak az új Európai Szuper Ligához, a klub vezette menedzserét, Jose Mourinho, írta a Sky Sports.

A londoni csapat 32 forduló alatt csak 14 Premier League-mérkőzést nyert meg, és 50 ponttal a 7. helyen áll. Egy hónappal ezelőtt kiesett az Európa Ligából a horvát Dinamo Zagreb ellen, legutóbbi három mérkőzésén megnyerte a bajnokságot – 2–2-re játszott a Newcastle és az Everton otthonában, 3–1-re kikapott a Manchester United otthonában.

A Manchester City elleni vasárnapi Ligakupa-döntő azonban a klub első trófeája lehet, mióta 2008-ban megnyerte ugyanezt a sorozatot.

Mourinhót 2019 novemberében nevezték ki Mauricio Pochettino Utódjának első idényében a hatodik helyre vezette a Tottenhamet.

Összesen 86 mérkőzésen volt a Spurs kispadján, 44 győzelmet, 19 döntetlent és 23 vereséget szerzett.