Joe Willock Jürgen Klopp nyakába vette a hideg zuhanyt

A Premier League 33. fordulójában a Liverpool az Anfield Roadon fogadta a Newcastle Unitedet. A kora délutáni szombati játék 3. percében, kivéve Mohamed Szalah vezetést nyert a bennszülöttek számára. 20-án balkezes bajnoki siker volt a 2020/2021-es szezonban.

Az egyiptomi csatár így újabb oldalt nyitott a Liverpool labdarúgásának történetében, miután eddig a klub egyetlen labdarúgója sem mondhatta magáról, hogy három egymást követő szezonban legalább 20 lövést szerzett volna. Robbie Fowler és Luis Suárez 2-2 évszakra büszke.

Öröme azonban nem lehet teljes. Mert hiába vezetett csapata 1-0-ra az egész meccsen, ha Marriner a játékvezető négy percet hosszabbított, majd felvezette a mérkőzést Joe Willock a hosszabbítás lejárta után egy percet sem egyenlített, 94 percet az 56. másodpercben.

Jürgen Klopp, a hazai csapat edzője is helyesen magyarázott. Valószínűleg azt kérdezte a negyedik játékvezetőtől, hogy Marriner emelése miért hosszabbította meg csapatát még hosszabbítás után is, de nyilván mindent hiába tett.

A Liverpoolnak ismét csak egy pontot sikerült megszereznie, és az eddigi 54 ponttal továbbra is az 54. helyen áll, de ha az Everton legyőzi az Arsenalt, akkor még hátrébb vagy még messzebbre csúszik a Bajnokok Ligája 1–4-es helyeinek egyikéből. .