Janics Natasa felment a vízre, de Kozák Danuta nem

Kajak kb 200 méter Csizmadia Kolos, kenu 1000 méterenként Bodonyi András, kajak kettesnek 1000 méteren és a Cornel Béke, Varga Ádám A duó megnyerte a választásokat szerdán – írja az MTI.

A versenyzőknek a délutáni döntő alatt erős szélben kellett küzdeniük, de Csizmadia meglepően jól megfogalmazta a verseny utáni körülmények között. Mögötte a csapattársa, Kapcsolja ki Leventétvalamint a katonaság Mark Balaska Kész.

A másik kajak számban Kammerer Zoltán és Gál Péter párja nem jutott be a döntőbe, Varga Ádám és Béke Kornél duettje majdnem három másodperccel nyert. Korábban az esélyek közé sorolták Dombvári Bence, Noah Zsombor a páros a hatodik helyen végzett.

A kenuzásban Bodonyi András megbízható eséllyel diadalmaskodott. C-2 1000 méteren nem rendeztek válogatókat, mert a tavalyi teljesítmény alapján az Balázs Adolf, Fejes Dániel a duó már biztos kezdete a csere kvalifikációért vívott harcnak.

A női K-1500 és C-1200 métereken a jelenlegi verseny csak informatív volt, azonban mindenkinek, aki május végén szeretne indulni az olimpiai csapatban, indulnia kellett.

Hosszú távollét után továbbra is háromszor olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa szintén vízbe szállt, ötszörös ötszörös bajnok, női K-1500 méteres olimpiai bajnok védekezésben Kozák Danuta vállsérülés miatt azonban távollétében teljesen indokolt volt.

Aztán a kajakosoknak Bodonyi Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, és a fiatalabb korosztályt képviseli Gazsó Alida Dóra, Rendessy Eszter és Csókós Zsóka bejutott a hat döntőbe, amelyek közül a világbajnok és a szolnoki Európa-bajnok, Bodonyi bizonyult a leggyorsabbnak.

A kenuk számában nem volt meglepetés, a győztes kettős sikert aratott Győrben Balla virág és a második helyen végzett Devecseriné Takács Kincső keresztül. Az utolsó két sportoló csütörtökön a C-2500 méteren mérkőzik meg együtt, a megfelelő versenyt már kiválasztják az olimpiai játékokra.