Ibrahimovic a magyar taekwondo bajnok barátja

Bár még mindig jól ismeri a magyar nyelvet, 17 éves Salim Omar Nemrégiben történelmi sportsikert ért el: taekwondóban Magyarország első Európa-bajnoka.

Az RTL Klub riportjából kiderült, hogy a fiú, akinek szintén tanzániai és dán származása van, Los Angelesben él, de büszke arra, hogy magyar.

“Ha Magyarországra gondolok, a nagymamám mindig emlékeztet arra, ahogy főzött nekem, és elmondta az itteni életét, mindig szeretek ezen gondolkodni. Két éve versenyezek magyar színekben, most először lennék sikeres bajnok, még az első felnőtt tornán is “- mondta.

Omar apja, Salim Gergely 1992-ben a barcelonai olimpiai játékokon aranyérmet nyert dán színekben, míg nagybátyja, Salim József 2000-ben a magyar színekben az ötödik lett.

“1992-ben nem volt magyar egyesület, ezért nem indíthattam magyarként” – mondta Salim Gergely, aki 1998 óta Los Angelesben él, ahol az egyik legismertebb akadémiát vezeti. Gyakori vendég Zlatan Ibrahomovicaki néha a fiaival együtt edz.

Mi barátok vagyunk

Kijelentette.