Hátrányban fordítva a ManCity Párizsban nyert előnyt a BL-elődöntőben

Anne-Christine POUJOULAT / AFP

Élő

Nemzetközi futball

Ahogy a legutóbbi négy Bajnokok Ligája-mérkőzésen megszokhattuk, a Manchester City labdarúgócsapata ismét két gólt szerzett, amely viszont 2-1-re nyert hátrányban a PSG otthonában a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. .

A mérkőzést jobban kezdte a PSG, amely a 15. perctől megszerezte a vezetést, Di María egy szöglet után sérülésből visszatérő csapat kapitánya Marquinhos a hálóba ment (1-0).

Ez volt a brazil középpályás ötödik találata az előző BL-szezon kezdete óta, ebből négyet a negyeddöntőben vagy az elődöntőben szerzett.

Az előny nőhetett volna a hajában, ha hosszú ideig nem vette volna a labdát Mbappé ziccerben, vagy visszaadta volna. Bakker nem bombázza az előtte álló védőt.

A Manchester City a szünet után javított, szerencsés góllal egyenlített: a 64. percben De Bruyne Akadálytalanul léptem be a kapun, Navas kapus, aki tudja, mire számíthat (1-1).

És a Buck-sorozatnak még nem volt vége, a 71. percben Mahr sikerült az ugróvonal falai közé lőni a labdát, meglepve a PSG kapust (1-2).

A 77. percben a francia bajnok még nehezebb helyzetbe került, mint Gündogannal ellentétben a csúnya szabálytalannal Gueye a német játékvezető adta ki.

A Manchester City végül 2-1-re nyert, ezzel megnyerte a 18. tétet. A 2020-21-es szezonban nyolcadik alkalommal kikapott PSG otthon kiesett, korábban a Marseille, a Manchester United, a Monaco, a Lyon, a Nantes, a Lille és a Bayern München nyert a Parc des Princes-ben.