Hat sikertelen kupadöntő után a Falco végül felért a csúcsra

Szombathely fennállása alatt először nyerte meg a férfi kosárlabda kupát, mivel a vasárnapi döntőben a Ludovika Arénában legyőzte a DEAC-t – írta az MTI.

Az utolsó hat kupadöntőjét elvesztő vasszalag csaknem három perc alatt talált először utat a ringbe, de azonnal átvette a hatalmat. Az ötödik percben még mindig csak 3-2 állt az eredményjelzőn, majd az utolsó bajnok Falco kezdte a válogatottat Perl Zoltán 17-6-ra hozta a nyitó negyedet.

A folytatásban a szombathelyiek stabilizálták előnyüket, a meccs látszólag 32-15-nél dőlt el, de a debreceniek 6-0-s támadással hozták vissza a reményeket. A nagy szünetben 39-25 volt az állás.

A forduló után a Garda Hajdúság első kupadöntőjében 11 ponttal érkezett 44-33-ra, amelyben Tóth Ádám remekelt. Közben a szombathelyiek 6 perc alatt csak 6 pontot szereztek. A 19 pont előnye Polyák László miután hármasa háromra olvadt, az utolsó félidő 48-45-nél kezdődött.

Ebben az értelemben a DEAC – amely hihetetlen fordítást mutat – átvette a vezetést, és a Falco 8-0-s támadással válaszolt. Innen a tempót ismét a vascsapat, valamint Váradi Benedek és a horvát diktálta Borisz Barac amelyen keresztül jobban támogatta a haját.

A döntő legjobbja Perl Zoltán lett 20 ponttal. A kétszeres bajnok Falco létezése megünnepelhette első aranykupáját.

Gasper Okorn, Mondta a Falco M4 Sport szlovén edzője, csapata nem írt szép történetet.

Csúnya és nagyon fizikai mérkőzés volt, de a döntők csak ilyenek. Sikerült még valamit felajánlani, nagyon kevés múltbeli győzelmet. A Falco volt a legjobb ebben az öt napban, de ami a bajnoki rájátszásban történik, az egy másik történet

Hozzátette.

Magyar Férfi Kosárlabda Kupa,

végső
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 67-64 (17-6, 22-19, 9-20, 19-19)
Legjobb dobók: Perl 20, Barac 11, Váradi 10 és Tóth 12, Moody 11, Polyák 10, Hines 10

a 3. helyért:
Szolnoki olajbányász – Egis Körmend 104-103 (23-23, 22-18, 21-21, 22-26, 16-15) – hosszabbítás után – Egis Körmend 104-103 (23-23, 22-18, 21- 21, 22-26, 16-15) – hosszabbítás után