Guzmics és Mezőkövesd elég rosszul szakított

Jelentettem, hogy a válogatott védő, Guzmics Richard elhagyja Mezőkövesdet, de a probléma nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnt.

Csakfoci azt írja, hogy Guzmics esetében két egyidejű munkafolyamat van.

“Egyrészt Mezőkövesd pert indított Richard ellen, mert szerintük a játékos felmondta az illegális szerződését. Másrészt a játékos kieső jövedelmet és kártérítést kér a klubtól.

A károkozás alapja, hogy a klub megpróbálta ellehetetleníteni az ügyfelemet, és igazságtalan helyzetbe hozta, aminek csak egyetlen lehetősége maradt, mégpedig a szerződés felmondása.

– idézi dr. Dányi Szilárd, Guzmics jogi képviselője.

Dányi elmondta azt is, hogy Guzmics felmondta szerződését, mert a fizetési kérelem ellenére Mezőkövesd több havi fizetéssel tartozott neki. Dányi szerint nincs sok esély arra, hogy az ügy első fokon a bíróságon dőljön el, így nem kizárt, hogy a vita akár két évig is eltarthat.

Guzmics tavaly januárban igazolta Kövesdhez, ahol összesen hat tétmérkőzést játszott.

A bemutatott képen Guzmics (balra) látható a Honvéd elleni mérkőzésen.