El lehet képzelni, milyen lenne egy bajnokság a Real, az Atlético és a Barca nélkül, de úgysem lesz ilyen.

Az UEFA és a FIFA üzenete azóta terjed, hogy hét klub hétfő hajnalban 12 klub alapította az Európai Szuper Ligát.

CSATLAKOZÁS

A futball, amit ismertem, eltűnt

A nemzetközi futball hosszú ideje egyirányú utcán fut, ahonnan sem tolni, sem megfordulni nem lehet. Két lehetőség van, egy zár és egy állandó előrejutás. A Superligával a legjobb klubok megszavazták a továbbjutást.

Az UEFA azzal fenyeget, hogy kizárja a BL-ből a Super League alapítói között szereplő Chelsea-t, a Real Madridot és a Manchester City-t, ami ezzel az idei sorozat végét jelentené, mert akkor egyedül a PSG maradna versenyben.

A Real mellett két másik csapat, a Barcelona és az Atlético Madrid csatlakozott a Superligához a spanyol klubok között, véletlenül a három brigád küzd jelenleg a bajnoki címért.

A COPE nevű spanyol rádió szerint a három nagy csapatnak nem kell aggódnia a spanyol bajnokságból való kizárás miatt, mert a bajnokság vezetői a Superligát első körben született ötletnek tekintik.

Ha most kizárnák a dobogón rangsorolt ​​három helyet, a spanyol bajnokság rangsora úgy tűnik, hogy a Sevilla lenne az élmezőnyben, és bajnoknak lehetne tekinteni, mivel 15 ponttal vezet az őt követő Villarreal előtt, és 16-al a rivális felett város Betis.

A fénypont Florentino Pérez, a Real Madrid és a Szuper Liga elnöke.