Egyelőre nem tudni, mit fog tenni a poszt elhagyása után

Március 9. óta tudni lehet Joachim Löw a nyári Európa-bajnokság után elhagyja a német labdarúgó-válogatott élvonalát. Az utódról egyelőre nincs hír, bár nyilvánvaló megoldás létezik: Hansi Flick mert a szezon végén szabaddá válik (helye Julian Nagelsmann átvenni).

Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern München ügyvezető elnöke a szombati aranyérem miatti eufóriában arra buzdította a német szövetség vezetőit, hogy ne pazarolják az idejüket.

A volt kiváló csatár Welt beszámolója szerint szombat este elvett két pohár pezsgőt, és a müncheni stadion lelátójáról az öltözőkbe ment, hogy Flickkel koccinthasson.

“Meg akartam köszönni ezt a csodálatos pillanatot. Ha valaki hét címet nyer 17 hónap alatt, az valami rendkívüli “- mondta a Borussia Mönchengladbach elleni 6-0-s győzelem után.

Sok címet nyertem a klubban, de a vele töltött idő nagyon intenzív és pozitív volt. Kedveltem.

Rendkívüli teljesítménye ellenére Flicknek távoznia kell, főleg azért, mert Rummenigge volt az egyetlen, aki kiharcolta érte a klub vezetését – szemben a Hasan Salihamidzic sportigazgató.

Rummenigge szerint igazi dráma lenne, ha a szakember külföldre menne, és nem a nemzeti csapat új szövetségi kapitánya.

Úgy érzem, várok valamire, de nem ajánlanám. Végül jó hír lenne, ha a szövetség megnyerné a Hansit a Löw utáni korszakra. Nem tudom mire számíthatok. Az időzítés tökéletes, nem lesz jobb …