Egy 16 éves versenyző tanítja a Moto3-at

Történelmi siker a gyorsasági világbajnokság Spanyol Nagydíján vasárnap délután Pedro Acosta– írja az MTI.

A 16 éves spanyol pilóta nagyon komolyan vette, Katar szezonnyitó versenyén a második helyen végzett, és azóta mindhárom futamon elsőként lépte át a célvonalat. Vasárnap ő is bejutott a Spanyol Nagydíjra, így

ő lett a világverseny történetében az első versenyző, aki pályafutása első négy versenyén dobogóra emelkedett.

A király kategóriában, azaz a MotoGP, az ausztrál Jack Miller nyert, az olasz előtt Francesco Bagnaia. Az olasz istállónak 15 évvel ezelőtt sikerült megünnepelnie Jerezben elért sikereit, Miller pedig 2016-os asseni sikere óta másodszor nyerte meg az egyik legjobb versenyt.

Eredmények, Spanyol Nagydíj

MotoGP, 25 kör (110 600 km):
—————————
1. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 41: 05.602 perc
2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 1912 másodperccel lemaradva
3. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 2,516 mp. H.

Pozíció 4 verseny után (15 a bal oldalon): 1. Bagnaia 66 pont, 2. Fabio Quartararo (olasz, Yamaha) 64, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 50