Dortmundból lassan izzadnia kell az Európa Ligáért is

A Bajnokok Ligáját vezető Borussia Dortmund 2–1-re kikapott az Eintracht Frankfurt csapatától szombaton a Bundesliga 27. fordulójában.

A vendégek jobban kezdtek, Kosztics Filip beadás után balra Nico Schulz véletlenül a saját kapujába tette a labdát. Thomas Delaney manőverét követően csak a játékvezető mentette meg Dortmundot a tizenegyesből, és még a félidő vége előtt Mats Hummels egyenlíteni tudott. Félcsere után a Frankfurt ismét tizenegyest panaszkodott, amikor Erik Durm Hummelsre esett, de végül nem a vendégcsapat, hanem Kosztics beadása nyerte meg a mérkőzést. André Silva a kapu felé tart.

Frankfurt öt éve nem nyert a Dortmund ellen, és tíz év után sikeres volt külföldön.

Eközben a Bayer Leverkusen 2–1-re legyőzte a Schalkét, így a tabellán legyőzte a Dortmundot, így a BVB-nek az Európa Ligában kell dolgoznia. Köln, Wolfsburg 1-0 Szalai Ádámék pedit 1-1-re végzett a Bielefelddel, a mintegy negyed órát játszó magyar csatár csereként játszott.