Bekapcsolódott maffiaügyekbe, a futballelnök lemondott

Lemondott Slavisa Kokeza, A Szerb Labdarúgó Szövetség (FSS) elnöke. A sportvezető azért távozott, mert a nevét gyilkossággal, emberrablással és kábítószer-csempészettel vádolt támogatói csoporthoz fűzték.

Kokeza lemondó levelében azt írta, hogy a közeljövőben a nyilvános imázs pozitív átalakítására szeretne koncentrálni. Hozzátette: a jövőbeli vb-selejtezők előtt fontos, hogy “béke és stabilitás” legyen a szerb válogatott körül. Szerbia szerdán Írország ellen kezdi a sorozatot.

A szerb rendőrség a múlt hónapban megkérdezte Kokezát a belgrádi Partizan szurkolói csoportjával való kapcsolatáról, amelynek tagjait januárban tartóztatták le.

Sajtóértesülések szerint a vádak között szerepel a rivális bandák tagjainak meggyilkolása és megkínzása is Aleksandar Vucic tervezett merénylet is szerepel.

A 43 éves Kokeza, aki maga is focista volt, 2016 májusa óta vezeti az FSS-t – írja az MTI.