Az U21-es válogatott emberhátrányban is közel állt a bátorsághoz Románia ellen

A németek utáni sima vereség után a magyar U21-es labdarúgó-válogatott a magyar-szlovén Európa-bajnokság második csoportmeccsén veszített, így biztosan nem tud továbbjutni.

A magyar csapat jól kezdte a mérkőzést, a 8. percben Bolle bátran védte távoli lövését a léc alatt Vlademajd a 13. percben Gane a románok megszerezhették volna a vezetést, de nyolc méteres fejese elkerülte a kaput.

A 31. percben Mezei 22 méteres szabadrúgása a bal felső sarokban lett volna, de Vlad is védte.

A meccs 42. percében vigasztalhatta, hogy csapata vezet Gera Zoltán szövetségi edző: ugrás közben Szőke kanyargó Ciobotariut, megkapta a második sárga lapot – emberhátrányban voltam.

A románok ezt már az első félidőben kihasználhatták, de Ganea szoros pörgője a bal kapu közelében hagyta el a pályát.

A második félidőre a csapat védekezéssel megalapozta magát, de az 56. percben sikerült vezetést szereznie egy tökéletes kontra végén: Deutsch lövés balról középre megcsonkított megérkezett és nem hibázott 6 méterről (1-0).

A 70. percben Matan nagyszerű gólt lőtt 15 méterről, közvetlenül a bal felső sarokba (1-1).

A vendégcsapat gólt lőtt az utolsó húsz percben, Matan szöglete után a 86. percben Petros a labda megcsúszott Pascanu és egy méterről a hálóba vájta a labdát (1-2).

A 94. percben azonban egyenlíteni lehetett volna juh lövését védekezéssel védte a román kapus.

Miután két mérkőzés után a válogatott nulla pontot kap, mindenképpen elbúcsúzik az Európa-bajnokságtól. Utolsó csoportmeccsét Hollandia ellen vívja kedden Székesfehérváron.

U21-es Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló

Magyarország – Románia 1-2 (0-0)
viselet: Trunchiat (55) és Matan (70), Pascanu (87)
Piros lap: Szőke (42)

Németország – Hollandia 1–1 (0–0)

Csoport állapota: 1. Németország 4 pont (4-1), 2. Románia 4 (3-2), 3. Hollandia 2, 4. Magyarország 0

B csoport, 2. forduló:
Spanyolország – Olaszország 0-0
Szlovénia – Cseh Köztársaság 1-1 (1-0)

Csoport állapota: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Csehország 2 (2-2), 3. Olaszország 2 (1-1), 4. Szlovénia 1