Az olimpia zsebében azonban az olimpiai bajnok továbbra is túl erős a női kézművességhez

A magyar női kézilabda-válogatottat vasárnap a reggeli orosz olimpiai bajnok, 29–23-ra legyőzte a győri olimpiai kvalifikációs torna utolsó fordulójának utolsó mérkőzésén.

Szombaton már eldőlt, hogy a 2. csoport magyar és orosz házigazda csapata továbbjut a tokiói olimpiai játékokra, amelyet ezen a nyáron elhalasztottak, így csak az volt a tét, hogy melyik meccs melyik lottó kalapban lesz.

A magyar keretből ezúttal Bíró Blanka, Kisfaludy Anett és Márton Gréta hiányzó. A gólokat felváltva vették a tizedik percre, majd a magyarok két lövést (6-4) lőttek, de a folytatásban kilenc percig nem lőttek gólt, és Anna Vyachireva orosz ellenőrzés alatt (6-8).

Ezt követően is pontatlan volt a házigazdák támadójátéka, így az ellenfél gyors ellentámadásokkal növelte előnyét, de az első félidő három magyar góllal zárult, így a szünetben 12-14 volt az állás.

A második felvonás során az oroszok előreléptek. A magyarok jól ellenálltak, szép és hasznos mozdulataik voltak támadásban és védekezésben is, de esélyük sem volt az egyenlítésre.

Piros lapja miatt a védelem az utolsó tíz percben nem tudott játszani az orosz csapatnál. Szeny Anna, de ez nem tükröződött teljesítményükben. Elek Gábor a szövetségi kapitány időt vett igénybe, de mivel az oroszok 4-0-ra fejezték be a meccset, összességében nyertek.

A pálya legeredményesebb játékosa Vjacsireva volt, aki nyolc lövés során hét gólt szerzett. A magyar kapusok között Szikora Melinda és Janurik Kinga öt lövést is védett. A két csapat 31. meccsén a magyar csapat 19. alkalommal veszített hat győzelemmel és hat döntetlennel.

A magyarok legyőzése azt jelenti, hogy az Európa-bajnok biztosan nem találkozik a norvégokkal a tokiói olimpia csoportkörében.

Eredmény, 3. forduló, 2. csoport:

Magyarország – Oroszország 23–29 (12–14)
Győr, zárt ajtók mögött
v.: Garcia, Paolantoni (Argentína)
Magyarország: Janurik – Kovács A. 2, Szöllősi-Zácsik 5, Tomori, Tóvizi, Kovacsics 5, Schatzl 1. Cserék: Klujber 5, Helembai 1, Szikora, Háfra 2, Vámos 1, Kiss N., Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 1. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
találatok / gólok: Illetve 43/23
gólok hét méterről: 2/2, illetve 6/5
kiállítások: 10, illetve 2 perc

Egy másik csoportmérkőzésen:
Szerbia – Kazahsztán 42-30 (23-16)

A végeredmény: 1. Oroszország 6 pont, 2. Magyarország 4, 3. Szerbia 2, 4. Kazahsztán 0 – az első két helyezett az olimpiai játékokra került.