A zágrábi megdöbbenésére a Dinamo megszüntette Mourinhost

Egy hete Harry Kane A Tottenham problémamentesen nyert a Dinamo Zagreb ellen az Európai Labdarúgó Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így kevesen gondolták, hogy Jose Mourinho csapatának problémái lehetnek a horvátországi visszavágón.

Különösen a Dinamo edzőjeként, Zoran Mamic a hétvégén elhagyta csapatát, miután adócsalás miatt négy év nyolc hónap börtönre ítélték. Korábbi segítsége helyett Damir Krznar ugrott, aki első meccsén azonnal próbálkozhatott a Spurs ellen.

Davor Suker, a horvát szövetség elnöke a meccs előtt azt mondta, hogy egy gól visszahozhatja a reményt, de sokáig nem jött össze.

A 62. percben aztán 0-0 volt az állás Mislav Orsic kapott egy jó labdát a 16-os bal sarkában, egyértelműen cselben játszott, majd hatalmas gólt szerzett a bal felső sarokban (1-0).

A 82. percben ismét villant, és 11 méterről a kapujával kiharcolta a hosszabbítást (2-0).

Ezt követően senki más nem lőhette volna el a horvátokat Orsictól, aki a 106. percben is gólt szerzett, kiesve a londoniaktól (3-0).

Az Arsenal házigazdaként 1-0-ra kikapott a görög Olympiacosból, de az első meccs 3-1-es megnyerése miatt is továbbjutott. Statisztikailag érdekes, hogy a görögök egymás után harmadszor nyertek az Arsenal vendégeként – eddig egyetlen csapatnak sem sikerült nemzetközi kupákban.

Az AS Roma kettős győzelemmel búcsúzott az ukrán Sahtar Donetsk csapatától. Az olaszok megnyerték a csütörtöki párharcot Kijevben, miután az első mérkőzés egy hete otthon 3–0-ra nyert – Borja polgármester kettős – 2-1-re nyertek.

A norvég Molde FK 2-1-re nyert a Granada ellen a Puskás Arénában rendezett visszavágón, de a spanyolok örömmel léptek tovább.

Európa Liga, nyolcaddöntő, rájátszás

Dinamo Zagreb (horvát) – Tottenham (angol) 3-0 (0-0, 2-0, 2-0) – hosszabbítás után
viselet: Orsic (62, 83., 106.)
Előleg: 3-2-es összesítéssel a Dinamo Zagreb.

Molde (norvég) – Granada (spanyol) 2-1 (1-0)
viselet: Vallejo (öngól, 29), Hestad (90, 11) és Soldado (72)
Előleg: Granada, 3-2-es összesítéssel.

Arsenal (angol) – Olympiacos (görög) 0–1 (0–0)
viselet: el-Arabi (51.)
Előleg: Arsenal, 3-2 az összesítés.

Sahtar Donyeck (Ukrajna) – AS Roma (olasz) 1-2 (0-0)
viselet: Moraes (59) és Mayoral (48, 72)