A Szuper Liga nem mindenki indulhat a Serie A-ban.

Azok a versenyek, amelyek nem Európa (UEFA) vagy a Nemzetközi Szövetség (FIFA) égisze alatt vesznek részt, nem indulhatnak az olasz labdarúgó-bajnokságban.

Az Olasz Labdarúgó Szövetség (FIGC) döntése természetesen az Európai Szuper Ligán alapul, ahonnan a Juventus és az AC Milan még nem lépett ki hivatalosan. Minden egyesületnek június 21-ig kell megjelölnie, melyik bajnokságban kíván indulni, így ha a klubok ragaszkodnak a Szuperligához, akkor elveszítik engedélyüket Olaszországban.

A húsz csapatra tervezett európai szuperliga, csak az FC Barcelona és a Real Madrid nem változtatta meg hivatalosan a helyét a Szuperligában, az összes angol csapat kivonult a tervből, csakúgy, mint az Atlético Madrid és az Internazionale.