A Szuper Liga egyik alapítója sem maradt meg

Szerdán az Atlético Madrid és az Internazionale hivatalos honlapján közleményben jelentette be, hogy elhagyja a Szuperligát.

Csak idő kérdése volt, hogy a sportsajtó egy ideig zümmögött, miután az angolok 12 alapító klubjából hat visszatáncolt a tervezett ligából. Így az ötlet tulajdonosok között csak a Real Madrid, a Juventus, a Barcelona és az AC Milan maradt papíron.

A Szuper Liga egy héten át zárt bajnokság lett volna, 15 állandó csapat és öt kiválasztott klub versenyezne, de a bejelentést követően a reakció meglehetősen felháborító volt a politikai, a sport és a szurkolók részéről, de maguk a játékosok és az edzők sem voltak boldogok ötlet. A németek és a franciák már kimaradtak az alapítványból.