A szövetség azokat is büntette, akik veszekedtek

A Magyar Sportlövész Szövetség három hónapra visszavonta Pekler Zalán, Péni István és Sidi Péter Gerevich múlt heti tőzsdéjén soha nem látott esemény miatt. Sidi és Péni az ösztöndíj révén havi 300 000 forintot kap, míg Pekler ennek töredékét.

A delhi világbajnokságon a magyar csapat három férfival vonult ki a verseny döntőjéből, mert Péni és Pekler nem volt hajlandó Sidi mellett állni, azt állítva, hogy utóbbi fegyvere szabálytalan.

Sidi az úgynevezett bipodot használta a puska megtámasztására, de súlyként használta. A Nemzetközi Szövetség műszaki ellenőrei szerint ez nem szabálytalan.

Az egyesület csütörtöki közleménye szerint az eset kivizsgálása során Péni és Pekler személyes online meghallgatást tartott, míg Sidi tagadta a lehetőséget, és írásos jelentést nyújtott be a bizottsághoz.

A rendelkezésre álló dokumentumok megvizsgálása után a bizottság meghatározta a csapat felelősségét, amely “jelentős károkat és presztízsvesztést okozott a magyar sportlövészetben”.

Az egyesület szerint egyértelmű, hogy mind a három csapattag viselkedése hozzájárult a versenyből való kizáráshoz. Az érdekelt felek a határozat ellen e-mailben történő kézhezvételtől számított 15 napon belül fellebbezhetnek.

A kiemelt képen Péni István látható.