A szegedi kézilabdacsapat ezüstéremmel erősít a világbajnokságon

Alexander Blonz A MOL-Pick Szeged nyáron igazol egy norvég válogatott kézilabdázót – erősítette meg a klub hivatalos honlapja.

“Sikerült kijönnünk egy fiatal és rendkívül tehetséges válogatott taggal, ezért örömmel jelenthetem be a szurkolóknak, hogy nyár óta kétéves szerződést kötöttem Alexander Blonzzal. A norvég szélsőbaloldal kiváló tehetséggel rendelkezik, ezért biztos vagyok abban, hogy csapatunk komoly erő lesz “- mondta. Kiss Bence, klubmenedzser.

A 187 centiméter magas Blonz 2019-ben debütált a norvég válogatottban, amelyben eddig 40 mérkőzésen lépett pályára és 77 gólt szerzett. Tagja volt a 2019-es vb ezüstérmének, a 2020-as vb bronzérmének.

Pillanatnyilag, Máthé Dominikot Emellett az Elverum kézilabdázója, amellyel egyszer bajnokságot, kétszer pedig norvég kupát nyert.

Egy portugál portál szerint ő is Szegedre jár Miguel Martins, az FC Porto 23 éves menedzsere.