A német futballelnök náci hasonlat miatt lemondott

Lemondott Fritz Keller, a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) elnöke, miután egy hónappal ezelőtt náci játékvezetőhöz hasonlították Rainer Koch alelnök – írta az MTI.

Az egyesület április 23-i ülésén az atlétikai igazgató párhuzamot vont Koch és Roland Freisler között. Utóbbi a Népbíróság elnökeként 2600 embert ítélt halálra, akik a náci rezsim ellenségei voltak, és szerepet játszott a holokausztban is.

Az elnök nyilatkozata nagy vihart kavart, az egyesület regionális vezetői bizalmi szavazást kezdeményeztek, az egyesület pedig etikai vizsgálatot indított. Keller röviddel az eset után elnézést kért, de Koch nem volt hajlandó.

Fritz Keller, aki 2019 óta vezeti a DFB-t, hétfőn hosszú nyilatkozatban jelentette be lemondását, amelyben saját felelősségéről írt, kifejtve, hogy a szövetségben sok olyan kérdés van, amelyet távozásával nem lehet megoldani.

“A DFB-t belső hatalmi harcok sújtják, és az átláthatóság hiánya gyengíti” – írta a 64 éves Keller, hozzátéve: annak ellenére, hogy reformok bevezetésével próbálta javítani a szövetség működését, következetesen a falaknak ütközött.

Változásokra van szükség a szövetségben, és ez elkerülhetetlen a közeljövőben.

Keller a DFB negyedik elnöke a sorozatban, amelynek botrány miatt távoznia kellett. Elődje, Reinhard Grindel lemondott, miután bebizonyosodott, hogy luxusórát fogadott ajándékba, és be nem jelentett jövedelemmel is vádolták.

Előtte Wolfgang Niersbach és Theo Zwanziger mindketten kénytelenek voltak visszalépni az elnökségtől a 2006-os németországi világbajnokság kapcsán felmerült korrupciós vádak miatt.