A magyar válogatott újabb kézilabdázója döntött

A Siófok KC 32-26-ra legyőzte az orosz GK Astrakhanocska csapatot pénteken a női kézilabda Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén pénteken – írta az MTI.

A magyar csapat nem kezdett jól, több mint öt perc elteltével szerezte az első gólt, ezt kihasználva gyorsabban és pontosabban léphet Astrahanocska hármasával. A gólokat egy ideig felváltva kapták, majd a 18. percben a Siófok szerzett vezetést a meccs során először.

De a magyar csapat még nem volt elég hatékony, de támadásban egyre pontosabbnak bizonyult, Szikora Melinda és egyre jobb lett, így a szünetben 16-14 volt az eredmény.

A 27. percben a válogatott menedzsere, Tóth Gabriella az ujjának látszólag súlyos sérülése miatt végleg kizárták a játékból.

Tomori Zsuzsanna a védekezés mellett támadásban is remekelt, Szikora továbbra is kiválóan teljesített a kapuban, ennek köszönhetően a Siófok növelte előnyét a második félidő elején (24-19).

Az oroszok elsöprően támadó játékot próbáltak játszani kapusuk leváltásával, de ellenfelük erre jól felkészült. A Siófok már nem növelheti a hajrát, de hatgólos előnye továbbra is megnyugtatónak tűnik a vasárnapi visszavágó előtt, amelyre szintén Siófokon kerül sor.

A pálya legeredményesebb játékosa Tomori Zsuzsanna volt, aki tíz lövésből kilenc gólt szerzett. Társai között Katarina Jezic kalap, Hársfalvi Júlia ötször találták meg. Szikora Melinda 15 védéssel járult hozzá a sikerhez. Másrészről Jekatyerina Zelenkova hét gólt lőtt.

A párharc első találkozójára Siófokon került sor, mert az oroszok feladták a pályaválasztás jogát. A visszavágót vasárnap 16: 00-kor játsszák.