A Leicester egy hátrányos helyzetű csapatnál sportol

Lassan védjegyévé válik a Leicester City számára, hogy vesztes pozícióból térjen vissza és szerezzen pontokat: ez történt az angol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának hétfői utolsó fordulójában is, amikor a csapat 2 -1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

A vendégek azonban jobban kezdtek a 12. percben Wilfried Zaha megnyerte a vezetést (0-1).

Az egyenlítés az 50. percben jött, Kelechi Iheanacho passz Timothy Castagne gólra passzolt (1-1).

A 80. percben a nigériai válogatott támadója, Iheanacho is betalált, gyönyörű góllal a Leicester 2-1-re nyert, amely a helyzet elvesztése után már 19 pontot gyűjtött a PL-ben – csak a Manchester United (28) kapott helyet. képes többet tenni.szezon.

Győzelmével a Leicester továbbra is a harmadik helyet tartja, és reméli, hogy jövőre a Bajnokok Ligájában szerepelhet.

A csapat 62 ponton áll, 33 forduló után kétszer jobb pozícióval rendelkezik: 66 pont 1962-63-ban és 72 pont 2015-16-ban annyi mérkőzés után.

Az előző szezonban hasonló volt a helyzet, öt fordulóval a döntő előtt a Leicester harmadik volt, de aztán háromszor kiesett, és végül csak az 5. helyen végzett.