A koronavírus átjuthatott a BL-döntős csapatok rajongóin

Veszélybe került a Manchester City és a Chelsea szurkolóinak részvétele a labdarúgó Bajnokok Ligája isztambuli döntőjében – írta péntek este az MTI.

A brit kormány szigorította a koronavírus-járvány karanténszabályait, lehetővé téve az emberek számára, hogy csak nagyon szélsőséges esetekben utazzanak magas kockázatú országokba. Törökország is ezen országok közé tartozik, így az angol klubok nem léphetnek be az isztambuli döntőbe.

Egyelőre nem világos, hogy a játékosokat felmentik-e a karantén alól, de ha nem, akkor ez a június 11-től kezdődő Európa-bajnokságot is érinti.

Törökország az elmúlt hetekben a negyedik helyen állt a világon a napi új koronavírus esetek tekintetében, ezért a kormány május 17-ig országos bezárást hirdetett. Ez némileg megszakította a járvány terjedését, a napi esetek száma április közepén még 63 000 volt, de szerdán 27 000 alá esett.

A május 29-i Atatürki Olimpiai Stadionban megrendezésre kerülő BL-döntőre jelenleg 25 000 néző jelenlétében kerül sor, mindkét klub 4000 jegyet kap. A helyi média szerint a döntőnek egyszerűen Angliában kell zajlania, az Aston Villa már jelezte, hogy örömmel fogadná a BL-döntőt.